Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Rytmika

Rytmika - to metoda wychowania muzycznego stworzona przez Emila Jaques - Dalcroze'a (1865-1950) wybitnego szwajcarskiego kompozytora, pianistę, scenografa, choreografa, pedagoga i psychologa.

Istotą zajęć jest odtwarzanie muzyki za pomocą ruchów ciała, a także taniec,śpiew, gra na instrumentach, improwizacja ruchowa oraz instrumentalna.

Rytmika przez tak różne i aktywne formy obcowania z muzyką otwiera przed dzieckiem szerokie możliwości - rozbudza wrażliwość muzyczną i estetyczną, zamiłowanie do śpiewu, muzyki i tańca, rozwija dyspozycje psycho-fizyczne, a także wyzwala dziecięce emocje i wyobraźnię.

Zajęcia rytmiczne są tak prowadzone, aby zdobywanie wiedzy i umiejętności kojarzyło się dziecku z przyjemnością. Jest to więc nauka przez wspólną zabawę.

Zajęcia rytmiczne mają wpływ nie tylko na rozwijanie wrażliwości i umiejętności muzycznych ale również szeroko pojętą sprawność fizyczną i umysłową dziecka (poprawiają koordynację ruchową, rozwijają pamięć słuchową i wzrokową, poszerzają wiedzę o świecie oraz zasób słownictwa.

Ponad to:

  • Zajęcia przygotowują dzieci do występów publicznych, pomagają pokonać stres, nabierać pewności siebie.
  • Zapewniają bogactwo i różnorodność tematyczną piosenek, w tym również kontakt z kulturą ludową.
  • Dzieci uczą się grać na instrumentach perkusyjnych.
  • Rozwijają umiejętność współpracy i współdziałania w grupie.
  • Zapewniają kontakt z muzyką "na żywo".
  • Kształtują pozytywne cechy osobowości i pożądane postawy społeczne.
  • Przygotowują do podjęcia nauki zarówno w szkole podstawowej, jak i muzycznej.

Zajęcia rytmiczne przyczyniają się do wychowania człowieka, nie tylko wrażliwego na sztukę ale samodzielnego, inteligentnego, aktywnego, sprawnego fizycznie, przyszłego odbiorcę, a często wykonawcę i twórcę muzyki.

Instruktor - mgr Anna Pasieka

Zajęcia odbywają się od 1 października do 31 maja w cwartki, w godzinach 9-11.30, po 30 minut w każdej grupie.