Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dzień bez śmiecenia - przedszkolaki uczą się upcyklingu.

Wczoraj nasze przedszkole włączyło się w obchody kampanii społecznej Dzień Bez Śmiecenia. Jest to pomysł wypracowany w 2007 r. przez młodzież z kilkunastu krajów współdziałających w ramach międzynarodowego programu „Europejski Eko-Parlament Młodzieży”, a w Polsce koordynowany i organizowany przez Rekopol O.O.O. SA. Celem kampanii jest propagowanie prawidłowych zasad segregowania odpadów, promowanie proekologicznych postaw i ochrony środowiska. Tegoroczne hasło akcji brzmi „Odpady to nie śmieci - to surowce!”.

Nasze przedszkolaki w „Dniu bez śmiecenia” twórczo zajęły się tematem upcyklingu
i w ramach przedszkolnego konkursu „Coś ciekawego z materiału odpadowego” dały „drugie życie” odpadom wykonując w grupie ciekawe prace przestrzenne.

Gr. I wykonała - kosz na śmieci z kolorowych nakrętek

Gr. II wykonała - wiosenny mini ogródek z drewnianych szpatułek

Gr. III wykonała - kilkupoziomowy garaż kartonu, tekturowych rolek po papierze toaletowym  i wytłaczanek po jajkach

Gr. IV wykonała drewnianą, dekoracyjną skrzynkę na doniczkę ze starego stelaża łóżeczka.

Gr. V wykonała organizer na biurko z pudełka i kartonowych rolek po papierze toaletowym

Każda grupa miała również okazję zaprezentować wysoki poziom swojej wiedzy ekologicznej podczas zabawy „Eko-znawcy” rozwiązując quiz lub eko-krzyżówkę.

Dodatkową atrakcją dnia były ekologiczne foto - budki, z których można nadal skorzystać w holu przedszkola.

Przedszkolny dzień bez śmiecenia został zorganizowany w ramach innowacji "Mama, tata, siostra brat z segregacją za pan brat", na realizację której nasze przedszkole otrzymało dofinansowanie z WFOŚiGW w Łodzi.