Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Sensoplastyka w grupie III.

Od bieżącego roku szkolnego w grupie III odbywają się cykliczne zajęcia z sensoplastyki prowadzone przez nauczycielkę – p. Kasię Cygan.

Sensoplastyka to nic innego niż plastyka z użyciem wszystkich zmysłów.

Zajęcia wspomagają budowanie u dzieci świadomości ciała i przestrzeni, wpływają na usprawnienie ruchowe  i rozwój mowy. Mają również nieocenione walory poznawcze – uczą opisywania stanów i cech substancji, ukazują proces przemian oraz związki przyczynowo skutkowe.

We wrześniu średniaki wzięły udział w zajęciach podczas których chodziły boso po naturalnych tworzywach typu – szyszki, igliwie, muszelki, patyki, itp. oraz podczas zabaw z mąką ziemniaczaną tworzyły „gniotki”.

Dzisiaj natomiast dzieci poznawały dotykiem strukturę i cechy różnorodnych materiałów typu  nakrętki, gąbki, makaron, kasza, którymi następnie w parach wyklejały „koło sensoryczne”.