Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Sprzątanie Świata 2019.

W codziennej pracy wiele miejsca poświęcamy kształtowaniu  właściwych postaw i świadomości proekologicznej naszych przedszkolaków.

Okazją do tego była również dzisiejsza akcja Sprzątania Świata, w której tradycyjnie co roku uczestniczymy razem z dziećmi.

Jak zwykle nie zabrakło pląsów przy muzyce, zagadek i quizów o tematyce przyrodniczej. Przedszkolaki zdobywały i utrwalały wiedzę  dotyczącą zasad dbania o środowisko, segregacji śmieci oraz tego co robić, by produkować ich mniej. A wszystko to w formie zabaw, konkursów i zadań sprawnościowych.

Na zakończenie dzieci ze starszych grup wyposażone w rękawiczki i worki na śmieci porządkowały najbliższą okolicę, a maluszki ćwiczyły umiejętność segregowania opakowań z różnych materiałów w ogrodzie przedszkolnym.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, za wkład w dzisiejszą lekcję odpowiedzialności za środowisko - przygotowanie transparentów, emblematów i ciekawych haseł proekologicznych.

Jednocześnie przypominamy i zachęcamy do udziału w trwającej w przedszkolu zbiórce zużytych baterii i elektrośmieci.