Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Misiowy projekt czytelniczy

Wraz z nowym rokiem szkolnym  rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu realizację projektu: „Mały Miś w świecie wielkiej literatury, pod patronatem czasopisma „Bliżej przedszkola” i wydawnictwa „MAC-Edukacja”.

Akcja polega na czytaniu wybranych utworów w grupie przedszkolnej przez zaproszone do niej osoby, które wpiszą się do pamiątkowej kroniki projektu.

Mały miś – „patron akcji” odbędzie także czytelnicze odwiedziny w domach przedszkolaków.

Miś zostanie wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpiszą tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek lub odrysują swoją dłoń (praca w domu).

Do tej pory do akcji dołączyły już dzieci z grupy IV i V, które wraz z nauczycielkami wybrały grupowego misia nadając mu imię:

GR. IV- Piksel
GR. V- Tadzio   

W ramach misiowej akcji czytelniczej nasze misie rozpoczęły już swoje literackie wędrówki. Miś z grupy IV – Piksel, uczestniczył wspólnie ze starszakami w wielu ciekawych wydarzeniach i wycieczkach – m.in. m. in. w warsztatach edukacyjno-kulinarnych w Akademii Twórczego Rozwoju Inspiro w Łodzi, oraz zajęciach pt: "Bezpieczeństwo na drodze, na podwórku i w lesie" w Filii nr 1 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zgierzu. Piksel razem z przedszkolakami gościł również w swojej grupie pierwszego gościa – mamę Oliwiera, panią Anię, która przeczytała kilka opowiadań ze zbioru „Legendy Polskie.

Tadzio – miś z grupy V także rozpoczął swoje czytelnicze wyprawy, odwiedzając z wybranymi książeczkami domy przedszkolaków. 

Małym i dużym czytelnikom życzymy wielu literackich przygód i wrażeń.