Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Przedszkolny Ekopatrol.

12 listopada przedszkolaki z grupy IV wzięły udział w jesiennej edycji Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej „Przedszkolny EKOpatrol", której inicjatorem jest nasze Przedszkole :)
Akcja ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i społeczności lokalnej , w szczególności upowszechnianie zachowań promujących przestrzeganie zasad prawidłowej segregacji odpadów oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze.

Na początku zajęcia dzieci zostały zapoznane z opowiadaniem „EKOkraina odpadziaków". Okazało się, że bohaterka historii - Szkłolisia poprosiła nasze przedszkolaki o pomoc przy ratowaniu EKOkrainy i odnalezieniu jej czwórki przyjaciół.
Dzieci z ogromnym entuzjazmem odnajdywały kolejne wiadomości od Szkłolisi. Z wielkim zaangażowaniem wykonywały EKOzadania. Aby ratować EKOkrainę przedszkolaki wykonały EKOtransparent i wyruszyły na Przedszkolny EKOpatrol - przemarsz wokół przedszkola w celu sprawdzenia stanu czystości najbliższej okolicy. Okazało się, że teren wokół naszego przedszkola wymaga „posprzątania" -  BRAWO MY!:) Po powrocie do przedszkolnego ogrodu, dzieci wcieliły się w rolę „tropicieli" i podążając za kolorowymi tropami odnalazły przyjaciół Szkłolisii, których uwięziła czarownica Niedbalnica. EKOkraina została uratowana!
W nagrodę dzieci otrzymały naklejki EKOtropicieli.
Obiecały również, że będą dbać o naszą planetę.