Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Sprzątanie Świata 2020

W poniedziałek nasze przedszkole wzięło udział w akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne obchody miały charakter zabaw ekologicznych pod hasłem „Piątka za segregację". Głównym celem zabaw było zapoznanie dzieci z zasadami segregacji odpadów. Motywem przewodnim zajęć było poznanie 5 super bohaterów: Wyszkłolonego, Papa Piera, Plastikę - Metalikę, El Bio i Zmieszka, którzy w obrazowy sposób nauczą dzieci prawidłowej segregacji odpadów. 

Podczas zajęć dzieci wysłuchały listu o zmartwieniu pani Ziemi, zapoznały się z opowiadaniem Super Piątka, "sprzątały" śmieci w rytm muzyki oraz wykonywały prace plastyczno-techniczne a starszaki dodatkowo zagrały w grę wielkoformatową Dbam o środowisko.

Następnie przedszkolaki z proekologicznymi transparentami własnego projektu, dotyczącymi segregacji odpadów, przespacerowały się ulicami osiedla, by samodzielnie sprawdzić stan czystości miejsc, które często odwiedzają a także pokazać mieszkańcom osiedla, że temat segregacji odpadów jest bardzo ważny.

Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w wykonaniu transparentów. Gratulujemy pomysłowości.

Miło nam również wspomnieć w tym miejscu, że rozpoczynamy realizację przedszkolnego projektu edukacji ekologicznej Mama, tata, siostra, brat z segregacją za pan brat współfinansowanego przez WFOŚiGW w Łodzi. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zaplanowanych działań w zakładce projekt edukacji ekologicznej.